ario222

جنبش بی طرح و نقشه پس از شنبه سیاه به کجا رفته است؟

In جنبش سبز on 2009/06/26 at 05:30

آنچه یک هفته پس از شنبه سیاه بر ما گذشت:
دوست داشتم زودتر متنی را بنویسم اما مشکلاتی پیش آمد و مرا از نوشتن باز داشت
با توجه به این موضوع میخواهم تصویری از هفته گذشته ارایه دهم:

پس از آنکه شنبه شب، همه از کشتار بیرحمانه مردممان در تهران آگاهی یافتیم در بهتی بزرگ فرو رفتیم که پیامدهای ان بطور خلاصه عبارتند از:
1. من گمان می کنم بسیاری از سیاستمداران، تحلیلگران و نخبگان جنبش همچنان در بهت هستند و در پی یافتن راهی برای برون رفت از فضای سنگین کنونی هستند
2. ترس از وحشیگری حاکمان در بدنه جنبش و عقب نشینی موقتی آنان
3. پس از وقایع دوشنبه احساس ترس به خشم و یاس تبدیل شده است بطوریکه بسیاری سرخورده هستند و راهی برای نجات از فضای بسته کنونی نمی بینند
4. روی آوردن بعضی از اعضای جنبش به حرکات تند و خشونت بار؛ هرچند هنوز قضاوت در مورد میزان این تمایلات و تعداد افرادی که دستیازی به این کارها را اینک مشروع میپندارند، زود است اما باید دانست یکی از موانع اصلی پیروزی جنبش بصورت حرکتی انسانی و مسالمت آمیز این نوع حرکات است
5. پس گیری شکایت به شورای نگهبان توسط یکی از نامزدها(محسن رضایی)؛ البته طبق معمول جمهوری اسلامی خوی حیوانی خود را بروز داد و ساعاتی پس از عقب نشینی رضایی اعلام کرد که وی بخاطر آنکه در بازشماری، رایش کمتر میشده حرفش را پس گرفته!!!
6. مانور اکثر رسانه های دنیا روی کشتار معترضین و بطور خاص فیلم شهادت ندا آقا سلطان که حتی رییس جمهور آمریکا را به واکنشی ظاهرا عاطفی برانگیخت. هرچند خارجی ها به دنبال منافع خودند و دلشان برای ملت ما نمی سوزد.
7. دستگیری و آزادی دختر هاشمی : بایستی دانست با توجه به سابقه بسیار منفی خاندان هاشمی در جنایات جمهوری اسلامی و غارت منابع نفتی و ملی ایران همراه با سایر خاندانهای مافیایی، حضور آنان در کنار جنبش بسیار مشکوک است؛ هرچند نمی توان گفت کسی حق توبه و بازگشت به دامان پرمهر ملت را ندارد اما ترجیح میدهیم آنها سکوت کنند تا ملت راه خود را برود.قابل ذکر است حضور آنان تنها و تنها مایه دردسر برای جنبش است زیرا که بهانه به دست باند رهبر برای تخطئه اهداف پاک ملت میدهد و نیز باعث دلسردی برخی از همراهان جنبش میشود.امکان بسیاری هست که آنان برای فرار از عواقب جنایات گذشته به ملت پیوسته باشند اما این امکان را باید در نظر گرفت که آنان برای منحرف کردن جنبش بدنبال راهی برای نفوذ در آن هستند.
8. زمزمه های مبنی بر آغاز اعتصابات شنیده میشد اما طبق اخبار تنها در کردستان بخصوص شهر سقز اعتصاباتی جدی صورت گرفت که نشان از عدم هماهنگی و سازماندهی اعتصاب در سطح ملی داشت.هرچند باید گفت درود بر کردستان.
9. در طول هفته تجمعاتی کوچک در تهران شکل گرفت ولی همچنان اکثر نقاط کشور آرامند و از اخبار کودتا، بی اطلاع
10. یکشنبه سه روز عزای عمومی توسط آیت الله منتظری اعلام شد
11. شایعه شد که سرتیپ فضلی به مردم پیوسته و از دستور کشتار مردم سرپیچی کرده که در اواخر هفته وی در یک کنفرانس حاضر شد و به معترضین تاخت و تهدید کرد و آبی سرد شد بر تن امیدواران به شرف سپاهیان
12. اوباما در سخنرانی دوشنبه اش گفت به امور داخلی ایران کاری ندارد اما در عین حال شاهد کرامت و شهامت ایرانیان برای باز کردن جامعه شان بوده است.»ما زنان با شهامتی دیدیم که در مقابل بیرحمیها و تهدیدها ایستاده اند و شاهد تصاویر تکان دهنده در خون غلطیدن یک زن در خون خودش بودیم؛ آنانی که برای عدالت به پا میخیزند همواره در سمت درست تاریخ ایستاده اند.»
13. چهارشنبه تظاهراتی روبروی مجلس برگزار شد که بازهم توسط لباس شخصیهای بسیج به خشونت کشیده شد و حداقل یک نفر کشته شد که ظاهرا دختری 19 ساله بوده است.
14. جون باز یکی از مشهورترین هنرمندان امریکا در متنی نوشت : «جهان با دیدن شما به قدرت رفتار بی خشونت پی برد.زمانی که با آرامش در مقابل ترس نشسته بودید، ما صدای غرش شما را از میان سکوتتان شنیدیم و آنرا در چشمانتان دیدیم. شجاعت شما مارا تحت تاثیر قرار داده است و فداکاریهاتان الهام بخش ماست. من ازینکه زنده ام تا شاهد این جنبش باشم احساس خوشبختی می کنم، دعاها، عشق و حمایتم را بسویتان میفرستم.»
15. اما جالب اینکه روسها هم در حماقتی آشکار دم خروسشان را از پرده بیرون انداختند و گفتند که : «دولت ایران باید با این طاعون رنگی قاطعانه برخورد کند.» البته اگر این حرف را نمیزدند هم بر همگان واضح بود که دستکاری آرا همچون به توپ بستن مجلس با هم فکری و هم کاری آن دولت خبیث است!
16. دستگیری 70 استاد دانشگاه پس از ملاقات با موسوی از اخبار جالب توجه این هفته بود.
17. پنجشنبه اما ابتدا خبر از بیماری و بدحالی شدید حجاریان آمد تا جاییکه دهان به دهان خبر فوتش پیچید اما هنوز کسی تایید نکرده است.من هم امیدوارم که سلامت باشد…
18. اما بیانیه های موسوی هم منتشر شد و گفت هرگز از حق ملت دست نخواهد شست و خون جوانان را از یاد نخواهد برد.
19. آیت الله منتظری هم گفت از رفتار سبعانه حکومت با مردم شرمنده است و در نهایت آیت الله موسوی اردبیلی گفت آنچه موسوی و هوادارانش می کنند عین قانون است و تلویحا اظهارات و دستورالعملهای رهبر متوحش را رد کرد.
اینها خبرهای بسیار کوتاهی از هفته اخیر بود،هفته ای که در آن، مردم ایران شهدای زیادی تقدیم آزادی کردند، بسیاری از روشنفکران و سیاستمداران مستقل و آزادیخواهش به زندان رفتند و رهبر گامهای تندتری بسوی وحشیگری و دیکتاتوری برداشت….
اما ایران همچنان طرحهای تازه ای برای بالیدن و آزادی در سر دارد…

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: