ario222

13 آبان برای نسل ما نیز،همچون نیاکانمان خاطره انگیز شد

In جنبش سبز on 2009/11/06 at 03:01

از امروز به بعد هر وقت بشنوم راجع به 13 آبان صحبت می کنن، مثل پدرم گوشام تیز میشه، چشام از شادی نم میزنه و قلبم به طپش میفته چراکه واسه منم خاطره انگیزه؛واسه نسل منم خاطره انگیزه.

روزی که شهر سراسر از سگان ولایت شیطان پر شده بود،قلاده های بسیجیان و سپاهیان رو باز کرده بودند تا این جماعت جانی با گلوله و چماق استبداد بر قلب و مغز ملت ستمدیده باستانی بکوبند.

خیابونها رو واسه مزدوران قرق کرده بودند تا پدر زن جانی زاده ولی فقیه سخنرانی کنه و مردم رو فریب خورده بنامه،رهبران مردم رو خائن معرفی کنه و از بی شرفترین و بی عرضه ترین حاکم معاصر یک قدیس بسازه.

همه آنچه میتونستن فراهم کردند اما ملت بیدار ایران قرار بود کار دیگری بکند،کاری که هرگز به مذاق مستبدان حوزه و چماق بدستان سپاه و مواجب بگیران بسیج خوش نیامد؛ قرار بود ملت این بار فریاد بزنه مرگ بر استبداد داخلی و مرگ بر استعمار خارجی.

موج پراکنده مردم هرجا که مجالی برای خودنمایی پیدا کرد برای آزادی آغوش باز کرد و ندای مظلومیتش رو به گوش همه جهانیان رساند.

در میان همه مزدوران رژیم، کاری با عکس منحوس ولی فقیه کرد که ملتها تنها در زمان سقوط و مرگ دیکتاتورهاشون میکنند؛ عکسش رو پایین کشیدند،لگد کوب کردند و برای تحقیر جرثومه فساد از روی تصویرش رژه رفتند .

اینک همه دنیا میداند جنبش سبز راهی برگشت ناپذیر رو انتخاب کرد؛پس پیش بسوی پیروزی …

با خودم میگم اینکه میون این همه اراذل بسیجی و سپاهی و مزدورای نادون نیروی انتظامی بگی نه شرقی، نه غربی،جمهوری ایرانی مگه حامل پیام عزت و شرف و حس استقلال طلبی نیست؟

چند نکته به نظرم میرسه که اونا رو سریع و فهرستوار بیان میکنم :

به نظرم یک جهش بزرگ در شعور سیاسی نسل ما نسبت به نسل قبل و انقلابیها بوجود اومده که باید اون رو قدر دونست؛ این جهش یک نوع همه جانبه نگری ملی و بین المللی هست که مثالهایی برای ادعای خودم ارایه میدم :

1. مخالفت با دخالت خارجی و در کل استعمار : نسل ما هم متوجه دخالتهای گاه و بیگاه بیگانگان و اعمال نفوذ بیگانگان در امور میهنمون شده و اون رو در شعارهایی مثل ««سفارت روسیه، لانه جاسوسیه»» بیان میکنه،ما نه میخوایم مستعمره غرب باشیم و نه مستعمره شرق و این رو به بهترین نحو بیان میکنیم.این یک افتخاره،این حس شرف و آزادگیه.

2. مخالفت با خودفروحتگان و فرمایگان : اکثریت ملت که حامیان جنبش ملی سبز ایران هستند، از دست معدود افرادی که با تطمیع و تهدید به دیکتاتوری و نظام استبدادی خلافت اسلامی خدمت میکنن، پیام روشنی با شعارهایی چون » «پول نفت گم شده، خرج بسیجی شده»، «بسیجی حیا کن، مفت خوری رو رها کن»، «بسیجی واقعی، همت بود و باکری»» میفرسته.این پیام نشون میده ملت دیگه تاب تحمل اراذلی که در جامه سپاه و بسیج و سایر نهادها مثل صدا و سیما در حال جنایات آشکار و نهان هستند رو نداره.امیدوارم قبل ازینکه دیر بشه اگر در بین اونها افراد سالم ولی فریب خورده هستند به جمع ملت بپیوندند و از سرنوشت ساواکیها در زمان پهلوی درس بگیرند.

3. مخالفت با بیگانه پرستی : جمهوری اسلامی با خرج ثروت ملی ایرانیان در پای تازیها(اعراب) و آرمانهای پوچ عربی خودش ، نه تنها آتش به دامان خاورمیانه انداخته بلکه ثروتی که شایسته است خرج کمبودهای جامعه ایران بشه رو بر باد فنا داده و ملتی رو تا حدی تضعیف کرده که نیمی از اونها زیر خط فقر به سر میبرن،ازینرو جنبش سبز فریاد میزنه»«نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران»».این ندای رسای ملت ایرانه که به دنبال هویت خواهی برآمده،ملت ایران،نه شرقیست،نه غربی و مهتر از هر دوی اینها نه تنها عرب نیست بلکه ایرانیان به دلیل جنایات تازیهای قدیم(اعراب صدر اسلام) و تازیهای جدید(آخوندهای فاسد) در ایران اونقدر از تازیها متنفره که برای اونها جشن عمر کشان به راه میندازه!

4. حمایت از سران و پیشروان جنبش : چیز دیگری که بطور وضوح از 22 خرداد تا کنون در شعارها و مقاله ها و بیانیه ها اومده حمایت از پیروان جنبش از جمله شهیدان و زندانیان و خانواده هاشون،موسوی،کروبی،منتظری،صانعی،بیات،زنجانی و… بوده که نشان از قدرشناسی ملت زجر کشیده ماست.من گمان نکنم ملتی رو با این خصایص نیک اخلاقی در این شرایط تنگ و تاریک تاریخی بشه پیدا کرد که اینگونه حامی جنبش آزادیخواهی شده باشند.

5. اعلام آمادگی برای ادامه راه :  هواداران جنبش در تمامی شعارهای خودشون با هر زبانی اعلام کردند که برای ادامه راه از هیچ چیز باکی ندارند.جنبش ازادیخواهی ایرانیان اکنون آنچنان بیپروا شده که از هیچ چیز هراسی نداره.اگر به شعارها دقت کنیم و عملی که مردم در تظاهرات مختلف از خودشون بروز دادن می بینیم، خونی ناحقی که خلافت اسلامی ریخت آنچنان ملت رو جسور کرده که این اونها برای گلوله سینه سپر می کنن و چه چیزی برای پیروزی ازین الزامیتره؟

» «ستاره دانشجو، مدال افتخاره»، «دانشجو میمیرد، ذلت نمیپذیرد»»

6. شعار ضد سران رژیم آخوندی : مهمترین چیزی که 13 آبان رو حماسی و تاریخی کرد،تابو شکنی از ضحاکان عصر بود.مردم با شعارهایی همچون

««ای رهبر آزاده، خمینی چشم براته»، «معاویه حیا کن، سلطنت رو رها کن»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه»، «نه هاشمی نه احمدی، لعنت به بیت رهبری»، «رهبر ما جوعلقه، ولایتش معلقه»، «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما»، «محمود جنایت میکنه رهبر حمایت میکنه»، «شعار ملت ما، دین از سیاست جدا»، «رهبری، رهبری، ننگ به نیرنگ تو، خون جوانان ما میچکه از چنگ تو»، «سید علی پینوشه، ایران شیلی نمیشه»»

کل هیمنه ولی فقیه شیطان رو در هم کوبیدند.شاید بگین یک شعار مگه چه میکنه؟جواب شما در تغییری است که در ملت بوجود اورده،ملت هم ریشه بدبختی رو شناخته(نوع و سیستم رژیم)،هم نماد ستمگری  رو (ولی فقیه تازی) و هم مترسک بودن امثال محمود چاخان رو،

کاری که مردم ایران در 13 آبان با خامنه ای دجال کردند کمتر مردمی در زمان حکومت شخصی بااون کردند و  اون تحقیر و بزیر کشیدن عکس منحوس اون بود.

خادمان و چپاولگران رسمی و تابلودار رژیم هم البته بی نصیب نمودند ««جنتی لعنتی، تو دشمن ملتی»»

اما در پیایان میخوام خودمون رو با چند نکته هشیارتر کنم:

1. جنبش سبز هم طالب آزادی هست و هم استقلال و هم جمهوری : ما نباید فکر کنیم که همه اونها رو باید در قدم اول بدست آورد.این یک فرآیند بسیار زمانبر هست و آرام باید حرکت کرد و از خشونت و هیجان پرهیز کرد.

2. پرهیز از خشونت : بزرگترین ضربه ای که جنبش سبز میتونه بخوره از جانب افرادی است که یا به عمد و حمایت و تحریک و پشتیبانی رژیم و یا از روی نادانی دست به خشونت میزنند.این روش که بهترین روش برای سرکوب جنبش هست از جانب رژیم در هفته های اخیر بسیار تبلیغ شده.دوستان عزیز هرگز راه یک حکومت آرمانی و یک جامعه انسانی از کارهای خشن و مبارزه مسلحانه،ترور و .. نمیگذره.

جنبش سبز ضد تروریسم و خشونت هست.اگر به هر دلیلی کسی شما رو مجاب به خشونت و مبارزه مسلحانه کرد یا مزدور رژیمه یا نادانی که نه تنها جان شما و ملت رو به خطر میندازه بلکه چندین سال پیروزی رو به تاخیر مینداز ه.

3 دانش اندوزی پیرامون جامعه آرمانی و نحوه مبارزه مسالمت امیز:

همه ما باید وقت کافی برای مطالعه تاریخ ایران و جهان و همچنین نحوه مبارزه سالم و آرام اختصاص بدیم.

مهمتر از اینها باید بفهمیم چی میخواهیم؟

چگونه بصورت منطقی و مسالمت آمیز میتوان آنرا بدست آورد؟

نسل انقلاب 57 نمیدونست چی میخواهد و این بلا رو به سر خوردش و دیگران اورد؟ما هم اگر ندانیم حال و روز بهتری نخواهیم داشت!!!

 1. اشتباه نكن برادر، هيچ انقلابي بدون خشونت به نتيجه نمي رسه، انقلاب 57 اگر در اون 6 ماه آخر دست به اسلحه نمي برد هرگز به ثمر نمي نشست. درسته با خشونت هزينه هاي جنبش سبز بيشتر مي شه ولي فراموش نكن بيشترين هزينه رو كسايي مي دن كه 30 ساله دارن از ظلم اسرائيليا به مردم فلسطين آه و ناله مي كنن. در هر حال چاره اي جز خشونت نيست

  • نمیگم خشونت رخ نخواهد داد
   اما ما باید هم مردم رو از عواقب اون آگاه کنیم
   هم اینکه خودمون کمک کنیم تا جنبش یک جنبش با اخلاق انسانی و جنبش ضد خشونت باشه
   چون اکر ما هم مثل اونها عمل کنیم چه فرقی با اونها داریم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: