ario222

آیا جمهوری اسلامی، پیکر پاک نماد ایران و اولین فرمانروای ندادهنده حقوق بشر، کوروش بزرگ هخامنشی را نابود کرده است ؟

In تاریخ و تمدن on 2009/11/11 at 19:39

آیا جمهوری اسلامی، پیکر پاک نماد ایران و اولین فرمانروای ندادهنده حقوق بشر، کوروش بزرگ هخامنشی را نابود کرده است ؟

نوشته : آریامن ایرانی

چند نکته:

1. من به همه نژادها و اقوام احترام می گزارم و دشمن نژاد پرستی و قوم پرستی هستم. اگر انتقادی می کنم برا ی اصلاح رفتار و ضدودن بی اخلاقی هاست.

2. من به ادیان و مذاهب احترام می گزارم و معتقدم همه ادیان باید در فضای آزاد نقد و اندیشه امکان زندگی داشته باشند.

3. من عاشق ایران و اقوام گوناگونش هستم و به عرب هایمان بی نهایت احترام می گزارم. اگر نقدی بر اعراب می نویسم منظور عرب پرستانی است که کمر به نابودی ایران و ایرانی بسته اند.

4. من دشمن سرسخت بداخلاقی و بی اخلاقی هستم و معتقدم نمی توان با بی اخلاقی با بد رفتاری و بدگفتاری و بداخلاقی مبارزه کرد. بنابراین دشمن انتقام هستم چراکه انتقام راه را برای بدی دائمی باز می گزارد.

5. من به پیامبراسلام و امامان شیعه به سبب تلاششان برای اصلاح جامعه احترام می گزارم. و معتقدم نظام جمهوری اسلامی آنان را بازیچه ای برای دستیابی برای اهدافش کرده است و نمیتوان با توجه به عملکرد جمهوری اسلامی درباره حقیقت اندیشه و کردار پیامبر و امامان قضاوت کرد.

6. من به معدود روحانیونی که حقیقتا برای گسترش نیکی و اخلاق حسنه تلاش می کنند و دین را ابزار کسب قدرت نکرده اند احترام می گزارم و هرجا صحبت از آخوند و نقد آخوند است منظور آخوندهای قدرت پرست، شهوت پرست و ثروت پرست اند.

7. هرجا نقد کرده ام بدون شک این نقد را برای اصلاح (خودم و جامعه) در نظر بگیرید. به دنبال انتقام و وحشت آفرینی و نژاد پرستی نبوده و نیستم. معتقدم هدف وسیله را توجیه نمی کند. با دید باز مظالب را بخوانید. لزوما درست نگفته اما صادقانه نقد کرده ام. هرجا به خوبی دعوت کردم بپذیرید و هرجا به بدی خوانده ام مرا ببخشید و مرا نقد کنید و بر من بتازید.

 

انتشار اخبار یک کشف تاریخی در مورد پیدا شدن بقایای ارتش گمشده کامبیز شاهنشاه(1) هخامنشی(لینک خبر) در صحرای مصر موجی از شادی در میان ایراندوستان برانگیخته است؛ زیرا که این کشف کمکی به بازخوانی و شناخت تاریخ چند هزارساله ایران است که با نابودسازی بسیاری از اسناد آن در یورش تازیان(منظور تازیهای عربستان است و نه عرب زبانان ایرانی)، از آن بیخبریم.

امروز آنقدر تحلیل و خبر در سایتهای مختلف داخلی و خارجی منتشر شده است که نمی خواهم سرتان را درد بیاورم، اما آنچه مورد توجه من قرار گرفت بخشی از خبری است که خبرگزاری تابناک در مورد این کشف زیر عنوان » کشف بقایای اجساد 2500 ساله سربازان ایرانی در صحرای مصر + تصویری(لینک خبر)» منتشر کرده است: این خبرگزاری پس از شرح این رویداد چند نکته در مورد آثار باستانی میکند که دو بخش آن به لحاظ جسارت خبری، مورد توجه من قرار گرفت:

 1. 1. این خبرگزاری پس از سی سال یاوه گویی نظام و سرانش در مورد حجت دینی تازیان و محق بودن آنها در حمله به ایرانیان(منظور از تازی، عرب زبانان ایرانی نیستند،مراجعه کنید به پایین مقاله در مورد توضیح تازیان)، اذعان میکند که تازیان ایران را تا مرز نابودی پیش بردند و اگر کسانی همچون فردوسی بزرگ نبودند اینک حتی همین زبان نصفه و نیمه فارسی هم نبود : «فراموش نکنيم که تازيان بلافاصله پس از تسخير ايران به عنوان نخستين اقدام همه مورخان و هر آن که نسبت به گذشته پرشکوه ايران مطلع بود را از دم تيغ گذراندند تا ايرانيان از تاريخ خود بي خبر بمانند ولي بعد ها پس از دو قرن سکوت اجباري ، فردوسي بزرگ با شاهنامه اش پيشينه تاريخ مورد فراموشي قرار گرفته نياکانمان را زنده کرد….»

همچنین بخش بسیار تاثر برانگیز کشتار بزرگان ایرانی که در همه کتب معتبر تاریخی از جمله کتابهای تاریخ نگاران عرب با افتخار از آن یاد شده را با وجود آنکه جمهوری اسلامی 30 سال این مطلب را از کتب درسی و … حذف کرده بود صحه می گذارد.

جالب اینکه این بخش را پس از مدت کوتاهی از تحلیل خبری خود حذف کرد!!!…یعنی هنوز هم عده ای هستند که از جنایات تازیان در صدر اسلام حمایت می کنند.توجه کنید که حذف این عبارت از خبر تابناک بسیار دارای مفهموم عمیقی است:  در ساده ترین حالت یعنی ایرانیان، در رژیم شما کسانی هستند که از تجاوز به زنان و دختران ایرانی در صدر اسلام توسط سپاه تازیان مسلمان خوشحالند، یعنی کسانی در ایران و بین ما زندگی می کنند که از سر بریدن پدران ما و مناره ساختن از سران بریده آنان به وجد می آیند و شادند،… یعنی هنوز اهریمن صفتانی از نابودی ایران در آنزمان خوشحالند!

 1. 2. اما عجیب ترین خبری که مورد تایید ضمنی این خبرگزاری قرار گرفته ، یافتن پیکر کوروش بزرگ و نابودی آن توسط اوباشان بسیجی و سپاهی رژیم(سربازان گمنان امام زمان) است: « بنا بر گزارش‌ها و عکس‌هاي ارسالي در هنگام بازسازی (!) مقبره کوروش بزرگ در سال گذشته که با صدمه به اين بناي ارزشمند همراه بود، استخوان‌هاي کشف شده در سقف بنا ـ که به احتمال قوي بخش‌هايي از جسد کوروش بزرگ بوده است ـ گفته می‌شود به وسيله مسئولان و کارگران مرمت کار در سطل زباله دور ريخته شده است!»

بحث مخفیگاه پیکر کوروش بزرگ مدتها محل بحث و جدل بوده است، برخی تاریخدانان اذعان می کنند که ایرانیان پس از آنکه سوزاندن پیکرهای مومیایی شده بزرگان ایران توسط سپاه تازیان را مشاهده کردند، تصمیم گرفتند سایر پیکرها در شهرهای تسخیر نشده را تا زمان ظهور سوشیانت مخفی کنند، یکی ازین پیکرها، جسد کوروش بزرگ بوده است(موضوع ظهور سوشیانت بحث مفصلی است، همینقدر اشاره میکنم که زرتشت که در کمترین تخمین تاریخدانان، حدود 3300 سال پیش یعنی 1900 سال پیش از حمله تازیان میزیست، وصیت میکند برای در امان ماندن پیکر پاکش از سوختن و هتک حرمت توسط اعراب، آنرا مخفی کنند تا سوشیانت آرامگاهش را به جهانیان نشان دهد و حیثیت و خردباوری آیین او را احیا کند) : بسیاری بر این عقیده بودند که جسد کوروش بزرگ در سقف یا زیر پله های آرامگاه قرار داده شده است.

در طی سالیان متمادی، حکام تازی از ترس شباهت کوروش بزرگ و ذوالقرنین و سایر حاکمان به جهت تقدس کوروش بزرگ هرگز دست در آرامگاه نبرند، برخیشان میگفتند:» او در آنجا به آرامی و بی آزار آرمیده است، ما میدانیم او آنجاست پس نیازی به بازگشایی و ناآرام ساختن روحش نیست، اگر عاشق او هستیم ادامه دهنده راهش خواهیم بود، بگزاریم همانطور که خودش خواسته این چند قطعه سنگ و این آرامگاه بی ریا، دست نخورده باقی بماند»

آرامگاه بسیاری از بزرگان ایران در دوران نادرشاه افشار و رضا شاه پهلوی برای بازسازی گشوده شد اما باز هم دست به آرامگاه کوروش بزرگ نبردند.

چرا که کوروش بزرگ از همه جهانیان در مورد خودش، تنها یک خواسته داشته : » پس از مرگ کالبدم را مومیایی نكنید و در طلا و زیور جات و یا مانند آن نپوشانید . زودتر آنرا در آغوش خاك پاك ایران نهید تا ذره ذره های کالبدم خاك ایران را دربر گیرد.چه افتخاری برای انسان بالاتراز اینكه کالبدش در زمینی مانند ایران به خاک سپرده شود.«

یا در عبارتی بسیار مختصر بر آرامگاهش : «اي رهگذر!من كوروش هستم.بر اين گور رشك مبر»

اما نخستین حمله در تمام تاریخ به شخصیت کوروش بزرگ در آغاز آنقلاب اسلامی توسط خلخالی صورت گرفت و با حمایت دیگر خوارج ادامه یافت، اما باز هم کسی جرئت اهانت به آرامگاه او را نیافت. می گویند سران نظام اسلامی برای از بین بردن نماد ایران، که جملگی ایراندوستان به منش و اخلاق و روش حکومتی او برای کوبیدن جمهوری اسلامی متوسل میشوند، چند راه را پیش روی دیدند:

 1. 1. نابود کردن آرامگاه در یک روز مذهبی بدون پیش زمینه و بطور ناگهانی توسط برخی افراطیون و اوباش خشکه مذهب
 2. 2. نابود کردن آرامگاه بوسیله ساخت سد
 3. 3. نابود کردن آرامگاه با بازسازی غیر اصولی
 4. 4. نابود کردن آرامگاه با زمینه سازی قبلی و بعنوان یکی از حرکات اسلامی رژیم در ضدیت با شاهان ایران

گزینه های 1 و 4 عملا غیر قابل اجرا تشخیص داده شد، موج نفرتی که نسبت به هتاکان شخصیت کوروش بزرگ ایجاد میشود، گواهی میداد رژیم با یک عدم مشروعیت ملی مواجه خواهد شد.

گزینه 2  یعنی ساخت سد به منظور نابوسازی تدریجی آرامگاه(لینک خبر) در طی دورانی چند ده ساله در دستور کار گذاشته شد.این سد بعدها سیوند نامیده شد و شاید تنها سد منفور جهان باشد!

* در طی عملیات تخریب آثار باستانی، نهادهای ضد فرهنگی نظام شروع به گسترش ایرانی ستیزی و بطور خاص پارسی ستیزی نمودند، که این عملیاتشان دارای چند فاز اصلی است:

1. تحقیر و کوبیدن اقوام ایرانی به اسم فارسها

2.درگیر ساختن اقوام ایرانی با یکدیگر برای تفرقه

3.گسترش نفرت از پارسیان، با ساختن انجمنهای دروغین ضد پارسی که تئوریسینهای آنها همگی از اوباش رژیم اند. مثلا می گویند آذریها غیر ایرانی اند و برای استقلال باید تلاش کنند و مخالف استقلال آنان فارسها هستند، در حالیکه بی سوادترین دانشجویان تاریخ میدانند که آذریها از نژاد آریایی و از قوم ماد هستند و اصولا ایران بدون آذربایجان(آثرپاتگان) معنی و مفهموم ندارد. از طرف دیگر فارسها چه کار دارند به استقلال آذریها؟ و …

4.تخریب چهره ایرانیان باستان بخصوص هخامنشیان که بسیار نفوذ فرهنگی و شخصیتی و حیثیتی در بین ایرانیان دارند

5. عدم دادن پستهای عالی به دیگر اقوام و سپردن پستهای عالی مملکتی به مشتی اراذل خود فروخته  که یا تازی اند و یا بی هویت

6. جلوگیری از قدرت گرفتن پارسها با انواع روشها از جمله نابودسازی سازندگان اجتماعی و فرهنگی ارکان قدرت آنها در شیراز، همدان، کاشان و اصفهان.

7. جلوگیری از تکرار اتحاد بین دو قوم قدرمتند و بزرگ ایرانی یعنی پارسها و مادها(بخصوص آذریها) که مایه سقوط حکومتهای صدر اسلام شده بود .

تئوریسینهای حکومت اسلامی مایلند که همه جنایاتی که در حق اقوام ایرانی انجام میدهند به اسم فارسها انجام شوند در حالیکه کسانی که در سیستم قدرت جمهوری اسلامی مطالعه کرده اند، میدانند پارسها عملا مدتهاست که با کنارگزارده شدن جبهه ملی ایران و احزاب زیرمجموعه آن از جمله نهضت آزادی از قدرت، هیچ قدرتی در نظام اسلامی ندارند. اما هدف این است که سودای اتحاد ایرانیان بوسیله پارسها از بین برود.

در کنار اجرای بسیار طولانی مدت این پروژه که گهگاه اعتراضاتی بر می آنگیخت، در سال( 1384 )حميد شاهين پور پژوهشگر ايراني ، طرحی برای یافتن پیکر کوروش بزرگ(لینک خبر) ارایه داد که عبارت بود از یافتن جسد بوسیله ارسال فرکانس. در آنزمان این طرح با حمایت بسیاری از تاریخدانان و ایراندوستان مواجه شد، قرار بود این کار طی شش ماه آنجام شود، اما به یکباره وی و طرحش ناپدید شدند و هیچ خبری از ادامه کار نشد! پس از مدت کوتاهی که شاهین پور طرحش را مطبوعاتی کرده بود، ناگهان در دوره دولت محمود احمودی نژاد اعلام شد که کل آرامگاه مرمت خواهد شد(لینک خبر). امروز ما میتوانیم بدرستی بگوییم: این مرمت که بیشترین اعتراضات را برانگیخت(لینک خبر) تنها و تنها برای یافتن اثری از پیکر نماد ایران و نابودسازی آن بود.

**************************************************

ذکر خاطره ای از یکی از دوستانم شاید بد نباشد، هرچند درستی و نادرستی این خاطره را می توان از کارهایی که جمهوری اسلامی با آثار باستانی و مفاخر فرهنگی ایرانزمین کرده است، فهمید: از یکی از دوستان شنیدم برخی سران نظام در جلسه ای با چند تن از مسئولین سازمان میراث فرهنگی می گویند : «آقا تصورش را بکنید اینها بیایند جسد این مردک مثلا ملی ایرانی را پیدا کنند، میدانید چه می شود؟ کرور کرور آدم میاید آنجا برای زیارت و مشاهده، این همه هزینه کردیم که امام خمینی در این مملکت یک حالت مرکزیت و صاحب ملکی بیابد تا آینده بقای روحانیت در این مملکت تضمین شود، یک شبه همه اش بر باد میرود، این از آن کارهایی است که به هیچ عنوان نباید بگزارید انجام شود»

می گویند اصولا نمی توان کار فوری مفیدی کرد و سد هم در دوره ای 30 -40 ساله آرامگاه را نابود می کند و مشکلی نیست اما راه حل فوری ندارد.

جواب میدهد : » خراب کنید مقبره این مردک را، اگر چیزی هست پیدا کنید بریزید دور»

می گویند این امکان ندارد مگر اینکه به اسم مرمت باشد که آن هم سر و صدا خواهد کرد.

در نهایت می گوید : » با هر هزینه ای هست این کار را بکنید، گور پدر این ملی ها، هیچ غلطی نمی توانند بکنند، ما در اصفهان یک مجسمه فکسنی کاوه را برای اینکه دورش جمع نشوند و محفلی برای ملیها نباشد خراب کردیم(لینک)، حالا بیاییم جسد این مردک نمیدانم حقوق بشری را قبول کنیم؟!» *********************************************************

با این تفاسیر مرمت مقبره برای یافتن پیکر کوروش بزرگ آغاز میشود. پس از تخریبهای بسیار زیادی که در آرامگاه آنجام میشود(میتوانید برخی از تخریبها را اینجا ببینید)، ناگهان خبری منتشر می شود که در سقف مقبره استخوانهایی یافت شده است! مرمتگران صوری(همان جستجوگران آرامگاه) فوری این خبر را تکذیب میکنند و پس از آنکه خبرگزاری مهر یکی از عکسهای استخوانها را منتشر میکند،مسئولین میراث فرهنگی نظام اسلامی می گویند که استخوان سگ بوده است(لینک خبر)!!!

انزمان پرسشهایی ازین دست مطرح شدند :

آیا درباره این استخوان مطالعاتی آنجام شده است؟ این استخوان الان کجاست؟ آیا این استخوان نمی توانسته فرضیه دفن کوروش بزرگ در سقف آرامگاه را تقویت یا حتی رد کند؟

من همانزمان با یکی از دوستانم که استاد باستانشناسی است تماس گرفتم، او بطور صریح جواب داد:

 1. 1. مرمت غیر اصولی بوده است
 2. 2. با توجه به عکسها و شکافتن عمدی برخی سنگها و نظیر آن در سقف، مرمتگران ادعایی، گویی به دنبال جستجوی چیز مشخصی بوده آند
 3. 3. چطور ممکن است در سقفی که از زمان دفن کوروش بزرگ تا بازگشایی آن در دوران جمهوری اسلامی به مدت بیش از 2500 سال هیچ منفذی وجود نداشته، جسد سگ یافت شود؟
 4. 4. انچه یافته آند به احتمال قوی و با تایید مستندات تاریخی در مورد قرار دادن جسد در سقف، متعلق به کوروش بزرگ بوده است
 5. 5. تاریخدانان و مرمتگران و باستانشناسان هیچ گونه اطلاعی از سرانجام استخوانها ندارند

می توانید مواردی دیگر از عکسهای تخریب را اینجا ببینید(لینک خبر)

اما قضیه استخوانهای یافت شده در هیاهویی که بازسازی یا بعبارتی تخریبسازی آرامگاه به پا کرده بود به فراموشی سپرده شد. تا اینکه امروز پس از مدتها خبر یافت شدن استخوانها کوروش بزرگ در سایتی نزدیک به نظام(لینک خبر) بطور ضمنی مورد تایید قرار گرفت.

من با توجه به شناختی که ازین رسانه ها دارم، کل خبر نه در جهت اطلاع رسانی بلکه در مورد محک زدن واکنش افکار عمومی نسبت به عملی است که نظام اسلامی در مورد جسد کوروش بزرگ مرتکب شده است. در مرحله بعد آنها بطور رسمی اعلام خواهند کرد که در اثر غفلت، جسد از بین رفته است و کارگر خاطی هم ملزم به بازگرداندن ریش تراش کوروش بزرگ خواهد شد!

دوستان عزیز مهمترین خبر باستانشناسی امروز ما، نه پیدا شدن ارتش کامبیز هخامنشی، بلکه سرانجام پیکر نماد ایرانیان است. من از همه درخواست دارم با جدیت و به هر طریق ممکن این موضوع را به گوش هر کس که میتوانند برسانند تا :

 1. 1. معلوم شود آیا جسد کوروش بزرگ را پیدا کرده آند یا نه؟
 2. 2. با آن چه کرده آند؟
 3. 3. ما در قبال این وحشیگری ضد انسانی، ضد ملی و ضد بشری چه عکس العملی باید نشان دهیم؟

براستی جمهوری اسلامی و تازیان دوران جدید(آخوندها) با جسد پدر ایرانیان چه کرده اند؟

سالها پیش فرانسویها با یافتن بازمانده های جسد ناپلئون، در اوج شکوه و عظمت و در حالی که چند صد سال از زمان مرگش گذشته بود ، در میان اشکهای جمعیتی میلیونی و میهندوست،او را در خیابانهای پاریس تشییع کردند و در آرامگاهی شایسته به خاک سپردند. یونانیها با یافتن بخشی از سپاه کوچک خود که در نبرد با ایرانیان کشته شده بودند، آنانرا تشییع کرده و در مقبره ای باشکوه برای بازدید عموم جهانیان به خاک سپردند.

به هر ملتی که نگاه کنید چنین رویه ای را در پیش گرفته اند. چرا که هیچ چیز همچون هویت، مایه شرف و عزت و افتخار ملتها نمیشود.

من دلم میخواست حکومتی ایرانی بر سر کار بود و اجساد آن سربازان وطن که در مصر یافت شده اند به ایران باز گردانده میشد، با استخراج دی ان ای رابطه آنان با ایرانیان کنونی و نسبت فامیلیشان مشخص میشد، سپس در یک تشییع جنازه باشکوه ، در آرامگاهی ابدی و شایسته شان به خاک می سپردیم. اما دریغ، دریغ که پدر آنان و ما را میدزدند و نابود می کنند، وای به حال سربازان پسرش و وای به حال ما نوادگانش!

ما برای پدران اینان که به اندازه یک دانه ارزن به ما سود نرسانده اند، مقبره های با شکوه ساختیم و آنان حتی به مقبره ساده، بی ریا و باستانی پدر ما،پدر ایران و ایرانی رحم نمی کنند!

من از تمام کسانی که ادعای ولایت فقیه دارند میپرسم: کدام قوم وحشی و کدام حیوان درنده ای را می شناسید که با ملتی چنین مهمان نواز و انساندوست چنین معامله ای بکند؟

ما برای امام رضا بزرگترین و گرانترین بارگاه جهان را ساختیم و اینان به آرامگاه محقر پدر ما میتازند.

ما برای امامزادگانی که شاید خیری به ملت رنج دیده مان نرسانده اند، مقبره ساخیتم و اینان استخوانهای پدر ما را میدزدند تا نابودش کنند!

من از عرب پرستانی که ایرانی نیستند اما به هر جهت و به رسم میهمان نوازی آنها را پذیرفته ایم می پیرسم: اگر ما به جهت اینکه ایران، وطن ماست، ما صاحب ایرانیم و از نژاد ایرانی، برویم و گور امامزادگان را تخریب کنیم چه حالی پیدا می کنین؟ آیا این کار انسانی و اخلاقی است؟ جواب ما هم این است که حتما کاری ضدانسانی و ضد اخلاقی است.

ما امامان را به خاطر اندیشه و اخلاق نیکشان پذیرفتیم و فارغ از نژاد و قومیتشان در میانمان جای دادیم. آیا شما نمی توانید نیاکان ما را در خاک خودمان و با این همه افتخار و نیکی تحمل کنید؟هرچند هیچ ایرانی شریف و با اخلاقی به مقبره دیگران آسیبی نمی زند اما شما هم حیا کنید.

اگر ما برویم و استخوانهای یکی از اجداد شما  را در بیاوریم و در سطل زباله بریزیم چه حالی به شما دست میدهد؟

همه این احساساتی که به شما دست میدهد در حالیست که اینجا وطن شما نیست و شما ایرانی نیستید و هیچ حقی نسبت به این آب و خاک ندارید. حالا میتوانید یک ذره از رنجی که یک ایرانی در اثر پستی و فرومایگی فامیلهایتان(مثلا خامنه ای و نوع حکومتش) بر ما می رود را درک کنید؟ هرگز ! اگر درک میکردید از غصه هلاک میشدید!

عرب پرستان جاهل بی حیا! صاحب این خانه جم، فریدون، کاوه، ایرج،زرتشت و کوروش و سایر ایرانیان پاک نژاد و انساندوست بوده اند و هستند.

اینک ما وارثان آنانیم.این خانه نیاکان ایرانی، متعلق به هیچ ضدانسان بی وجدان و بی اصل و نسبی نیست که شما خود را صاحب خانه حساب کرده و حرمت خانه و صاحب آنرا زیر پا گزارده اید.

با این حال ما شما را پناه دادیم. اما شما مدتهاست که در سایه این رژیم ضد انسانی به صاحبان خانه که نیاکان مایند، تجاوز و تعدی و بی حرمتی می کنید؛ حال باید با شما چه کرد؟

خدایا! خدای بزرگ! خدای دانا! به کجا پناه ببریم از دست اینان؟

این سرزمین ماست، کوروش بزرگ جزو پدران ماست، یعنی ملت ما حتی حق ندارد پدر خودش را دوست داشته باشد؟

ملت ما حق ندارد آرامگاه کوچک پدرش را بدون تخریب این جاهلان بخواهد؟ خدایا!خدایا!

با اینان چه کنیم؟! ***************************************************************************************

1. شاهنشاهی نوع حکومتی پادشاهی است که در آن نوعی فدرالیسم اجرا می شده است و با پادشاهی متفاوت است

2. اصولا وقتی صحبت از تازیان و تازی (عرب) میشود چند بحث پیش می آید:

اول اینکه ما باید بدانیم تازی کیست و چه تازیانی مورد انتقاد ایرانیان هستند؟

در کل میتوان در ایران به سه گونه زیر اشاره کرد:

الف – تازیانی که در صدر اسلام و هزار و چهار صد و اندی سال پیش به ایران تجاوز کردند.اینان خود را سید(آقا) و ایرانیان را موالی(بنده و برده) می نامیدند.

توجه نمایید الان بسیاری تصور می کنند این عنوان سیدی که برخی یدک می کشند حتما به امامان شیعه میرسد.اصلا اینطور نیست و به تمام تازیان متجاوز به ایران از جمله فرزندان عمر و .. و هر سرباز متجاوزی سید گفته میشده است.اگر هر کسی که سیدی را یدک میکشد مانند تاریخدانی چون کسروی دانش و آگاهی داشت فی الفور سیدی را از نامش حذف میکرد.چرا که سیدی نشانی است ازینکه اجداد وی متجاوز بوده اند و به این مورد با عنوان سیدی افتخار میکرده اند.

اینان بخشی شان در ایران ساکن شدند و اکنون با عنوان سیدی در نقاط گوناگون ایران پراکنده شده اند.البته تعداد زیادی از متجاوزها در طی صدها سال مبارزه استقلال طلبانه ایران، بخصوص قیلام ملی ابومسلم خراسانی(خراسانیها پارت هستند) از ایران فرار کردند. 

ب- جنوبیهای ایرانی بخصوص خوزیها که پس از حمله تازیها عرب زبان شده اند.اینان از نژاد ایرانی و از قدیمیترین ساکنان ایرانند.

ج- تازیانی که قبل یا پس از حمله بصورت صلحجویانه و عادی و بدون جنگ و خونریزی به نقاطی از ایران کوچیده اند و اکنون ایرانی شده اند.اینان نیز ایرانی محسوب میشوند زیراکه در اثر اختلاط نژادی با ما آمیخته شده اند.جزیی از ما و پاره تن ایران هستند.

بنابر این منظور از تازی و تازی زاده کسانی هستند که نژاد تازی دارند و نه برادران و خواهران عرب زبان ما که از جان برای ما عزیزتر و محترمترند. همه میدانیم که از آنجا که تازیها نوشتن و خواندن به زبان ایرانی را ممنوع کرده بودند، پس از 200 سال اکثریت ایرانیان عرب زبان شدند، تا اینکه با تلاشهای ایراندوستان قسمت اعظم ایران دوباره زبان ایرانی را از سر گرفتند، اما نواحی جنوبی ایران عموما عرب زبان ماندند.

امروز بازمانده های تازیان یورش آورده به ایران، هر فردی که دشمن ایران و ایرانی باشد، هست؛ من عرب زبان غیر ایرانی که عاشق ایران است و ملت ایران را دوست دارد ایرانی میدانم و معتقدم آنها ایرانی شده اند و مانند بقیه ایرانی نژادان هستند. البته حتما میدانید که اکثر این سیدها هم سید واقعی و از نسل تازیان صدر اسلام نیستند،آنها اکثرا از نژاد ایرانی اند اما در زمان صفویه برای بهره های مادی و سیاسی، به دروغ خود را سید نامیده اند و این اسم روی فامیلشان مانده است.

احمد کسروی جزو کسانی بود که با اطلاع از قضایای صدر اسلام و صفویه، هم عنوان سید را از نامش حذف کرد و هم فامیلیش را به کسروی یعنی فرزند کسری تغییر داد تا نشان دهد ایرانی است و نه تازی زاده.

و این پیشنهادی بود که از روی دانش به سایر کسانی که عنوان سید را یدک می کشند، ارایه کرد.

من بعدا در مورد تازیانی که به ایران حمله کرده اند و واکنش وظایف ما در قبال آن حمله مقاله مفصلی با جزییات و مستندات تاریخی خواهم نوشت.

اما این را اشاره کنم که مرام و منش و آیین نژاد ایرانی این است که کسی را ایرانی میدانند که یکی از خصوصیات زیر را داشته باشد:

1) نژاده باشد.از نژاد ایرانی باشد

2)غیر نژاده باشد اما مرام و منش ایرانی داشته باشد : هر غیر ایرانی که به ایران کوچ کند اما ملیت ایرانی اش بر نژاد قبل و دینش برتری داشته و عشق ایران و آیین و منش زندگانی ایرانیان را به هر چیز دیگری ارجحیت دهد

3) غیر نژاده باشد اما به مرور زمان با اختلاط نژادی ایرانی شود

 

 

 1. امیدوارم این چیزی که نوشتید حقیقت نداشته باشه بهر حال مطلب به بالاترین ارسال شد:
  http://balatarin.com/permlink/2009/11/11/1836128

  • از شما یک دنیا ممنون سپاسگزارم
   واقعا پس از این قضایا مونده بودم چطور این اخبار رو به سایر دوستان برسونم
   خدا کنه که برآیند من از اخبار و اطلاعات غلط بوده باشه و اونها هیچ چیزی نیافته باشند
   یا اگر استخوانهای کوروش رو یافتن لااقل حفظش کرده باشند
   والا وامصیبتا

 2. واقعا این ایده که کورش ندا دهنده ی حقوق بشر بوده برای من خنده آور است. بدون شک رژیم کنونی از بدترین نقض کننده های حقوق بشر است، اما این دلیل نمی شود که برای مقابله با آنها از یک امپراتور جنگجو و کشورگشا استوره بسازیم و دلمان را خوش کنیم. در ضمن، استفاده از کلمه ی «تازی» برای اعراب و سایر جملات نژادپرستانه ای که در این متن دیده می شود باعث شرم است. چگونه می توان دم از حقوق بشر زد و همزمان نژاد پرست بود؟

  • 1. بعنوان یک پژوهشگر علوم انسانی و تاریخ به شما میگم که عزیز دلم هر انسان رو باید در ظرف زمانی و مکانی خاص خودش سنجید
   ما کوروش رو نمی پرستیم
   بلکه اون کاری که در اون زمان با توجه به اوضاع تمدن و فرهنگ بشری کرده رو قدر میدونیم
   بهتره سر به مطالعات غربیها بزنین ببینین نظر اونها چیه
   چرا ما اینقدر از خود بیگانه هستیم؟
   چرا با خودمون و تمدن و مفاخرمون دشمنیم؟
   آیا کوروش منشور حقوق بشر رو ننوشته؟
   یا باید بگین ننوشته که نشون میده به لحاظ مطالعاتی بسیار ضعیفین و نباید وارد این مباحث بشین
   یا بگین نوشته که خودش بدون در نظر گرفتن اعمال کردن یا نکردنش قابل تقدیره
   2. در مورد کوروش بهتره کتاب کوروش گزنفون و کتابهای بسیاری که در موردش تاریخدانان نوشتن مطالعه کنین و ببینین آیا او فردی جنگجو کشورگشایی صرف بوده یا نه
   بهتره بدونین ویل دورانت او رو برترین فرد همه تاریخ بشر میدونه

   3. من حمله نژاد پرستانه نکردم
   آیا گفتن جنایاتی که تازیهای صدر اسلام و سیدهای کنونی در حق ایرانیان می کنن نژاد پرستیه؟
   لطفا کمی منطق داشته باشین
   آیا عنوان کردن ضربات جبران ناپذیری که تازیها به تمدن ما زدند نژاد پرستیه؟!!!!!

   4. اگر ایرانیان معتقد به حقوق بشر نبودند مطمئن باشید به جای اکتفا کردن به پاک کردن ضربات تازیها، بر علیه اونها اعلان جنگ میدادن
   عزیز دلم
   من برای پاکسازی فرهنگی و احیای فرهنگ شاد و خردباورمون می کوشم
   باور کن هیچ نفرتی هم از اعراب ندارم
   من با کاری که کردن مشکل دارم
   همین و بش

 3. چقدر شما فارسها …خل هستید،آدم خندش میگیره از این توهمات و تخیلات شما.بدبخت،این تکه گل به خط عیلامیست و هیچ ربطی به کورش مسخره شما ندارد.چه کسی آن را پیدا کرده؟کجا پیدا کرده؟کی تونسته بخونش،کی و بر چه اساسی ترجمه اش کرده؟بگرد ببین ..خل تر از شما ایرانیها هم پیدا میکنی؟

 4. آخه احمق بی سواد،اگه راست میگی و این کار یعنی خروج سیدها و آخوندها را درست میدانی،شما هم از سرزمین ترکها(آذربایجان)بلوچها(بلوچستان)اعراب(خوزستان)کردها(کردستان)گم شوید.پفیوزها شما سالهاست این سرزمینها را اشغال و به ستمگری و چپاول آنها مشغولید.گم شوید لطفا.

  • هانی عزیز
   این رو هم قرار میدم تا بینندگان بلاگ من که اکثر اهل مطالعات تاریخی و دینی هستند کمی مسرور بشن
   جهت اطلاع حضرت عالی عرض کنم
   نژاد ایرانی سه شاخه داره: ماد، پارس، پارت
   و تمام اقوام ایرانی زیرشاخه این سه قوم هستند

   مثلا آذریها زیرشاخه مادها هستند

   ایران بدون این اقوام معنی نداره
   مگه میشه ایران رو بدون خوزیها(از قوم پارس و پس از حمله تازیان عرب زبان) تصور کرد
   ایران بدون کرد و لر و بلوچ و .. بی معنیه
   عزیز دل چرا توهم میزنی
   من گفتم تازی زاده ها و توضیحش رو هم دادم
   ایران نه برای پارسها(فارسهاست) نه مادها و نه پارتها
   ایران برای همه ایرانیانه
   بیشترین ستمی که در تاریخ جمهوری اسلامی بر ایرانیان رفته همین تفرقه ای هست که بین ماها ایجاد کردند
   همه ما برادریم
   باید عاشق هم باشیم
   اما مدام تفرقه میندازن تا ساقط نشن
   من عاشق ایرانی عرب زبانم
   من عاشق آذریم
   من عاشق ایرانیانم
   برا یاینکه میدونم
   رمز شادی،کامیابی و موفقیت هممون در اتحاد و هویت یابیه

   امیدوارم همه به این موضوع برسیم
   من تلاش میکنم بگم کی هستیم
   ایرانی کیه
   چیه
   اصلا ایرانیان کی بودند
   حلال چی هستند و …

 5. درود بر پارسیان و پارسی دوستان.ضمن اظهار تاسف شدیداز وقایع تلخی
  که درایران عزیز ما می افتد باید بگویم که این بلایا از خود ما ایرانیان ناشی می شود زیرا که ما تاریخ چند هزار سالۀ ایران باستان را بخوبی مطالعه نکردیم تا قدرآن را بدانیم و بدرستی از آن نگهداری کنیم.اگر ایرانیان بیشتر وپیشتر به تحقیق و تفحص در مورد نیاکانشان می پرداختندهیچ قومی نمی توانست بر ما بتازد و سرزمین با ارزش ما را به یغما ببرد.هیچگاه تازی نمی توانست در این سرزمین تخم امام و امامزاده بکارد.ولی آن شد که نباید می شد و از آن بدتر پرورش امام و امامزادگان و طواف بدور آنان و پرستش و ترویج آن بدست پارسیان ساده اندیش بود که محکم کرد ریشه های تازیان را در این مرز و بوم و تیشه زد به ریشۀ اصیل ایران و ایرانیان.ای دوستان تا می توانید به دوستان و آشنایان خود با دلیل و منطقی قابل فهم بگویید که این اسلامی که شما پیرو آن هستید همان بدبختی است که گریبان گذشتکان شما ,خود شما و فرزنان شما را گرفته و خواهد گرفت و این تا آنجا پیش می رود که دیگر آثاری از میراث چند هزار سالۀ ما نماند.پس پیش بسوی آگاه سازی و ترویج ادب و آداب پارسی و مبارزه با جهل و بی خبری 

  • اینقدر زیبا نوشتین که فقط باید بگم ازتون سپاسگزارم
   بابت اینکه چنین نظر منطقی و قابل تاملی دادین
   به امید پیروزی و آزادی و خردورزی
   اگر تلاش کنیم
   به یاری اهورا بر دیو نادانی و اهریمن اسلام پیروز خواهیم شد

 6. مطلب جالب و مهمی است ولی افسوس که بسیار بد نوشته شده و توهین آمیز و آلوده به نژادپرستی شده است.

  عباراتی مانند این «اگر ما به جهت اینکه ایران، وطن ماست، ما صاحب ایرانیم و از نژاد ایرانی، برویم و گور امام رضا و امامزادگان را تخریب کنیم چه حالی پیدا می کنین؟ با اینکه هیچ حقی برای اعتراض ندارید زیراکه اینجا خاک ماست و شما تازی هستید و وطن شما تازستان(عربستان) است و باید خودتان به آنجا بازگردید و امامان و امام زادگان مدفونتان در ایران را هم ببرید و در آنجا دفن کنید.» شایسته کسی که خود را از تبار کوروش میداند نیست و با منش و رفتار کوروش در قبال اقوام دیگر در تضاد کامل است.

  • از شما سپاسگزارم
   نظر شما برای من بسیار قابل احترامه
   ولی من به کسی توهین نکردم
   حداقل از نظر خودم اینطور بوده
   اینکه کسی به خانه شما دستبرد بزنه
   و پدرتون رو بکشه
   به مادر و خواهرتون تجاوز کنه
   و برادرتون به بردگی ببره
   بعد شما بیاین ازش انتقاد کنین و بگین جنایت کرده
   آیا این توهینه؟!!
   شما واسه تشریح همچین جنایتی از چه جملات و عباراتی استفاده خواهید کرد؟
   امیدوارم حس من رو بعنوان یکی از نوادگان اون ستمدیدگان حس کنین
   و بتونین و با همذات پنداری مقداری از رنجی که بر ما رفته رودریابید

   اگر گفتم برید و جای دیگه دفن کنین
   میخوام بهشون گوشزد کنم اگر این روند ادامه پیدا کنه
   ما هم روشهای دیگری برای گوشمالی دادم به متجاوزان به مردم پیش روی داریم

   • یک بار متن خود را با دقت بخوانید، آیا این جملات توهین آمیز نیست؟

    «اینجا وطن شما نیست و شما ایرانی نیستید و هیچ حقی نسبت به این آب و خاک ندارید.»
    «تازی زادگان(سیدها) که ایرانی نیستند اما به هر جهت و به رسم میهمان نوازی آنها را پذیرفته ایم»
    «اینجا خاک ماست و شما تازی هستید و وطن شما تازستان(عربستان) است و باید خودتان به آنجا بازگردید»
    «این طنز تاریخ است که زمانی تازیان متجاوز خود را سید نامیدند تا ایرانیان را تحقیر کنند اما در فردایی که بزودی خواهد آمد و ایرانیان به خونخواهی پدرانشان در صدر اسلام برخواهند خواست، فرزندان آن متجاوزان برای ایرانیان براحتی از این طریق قابل شناسایی هستند!»

    متوجه هستید که این جملات را خطاب به کسانی نوشته اید که قرنها و نسل اندر نسل در این آب و خاک زندگی کرده اند و حال شما خطاب به آنها میگویید «ایرانی نیستید و هیچ حقی نسبت به این آب و خاک ندارید»! تمام اقوامی که در این سرزمین زندگی میکنند ایرانی هستند. در طول تاریخ، سرزمین ایران همیشه نشیمنگاه اقوام گوناگون بوده است و در هیچ کجای تاریخ نیامده است که هخامنشیان یا اشکانیان یا ساسانیان برای اقوام غیر آریایی در سرزمین ایران حقی قائل نشوند و با آنها بدرفتاری کنند یا بخواهند آنها را از ایران بیرون کنند. آیا جایی در تاریخ سراغ دارید که اشکانیان نوادگان یونانیانی که تنها چند صد سال قبل به ایران تاخته بودند و هخامنشیان را برانداخته بودند و آن ددمنشیها و ویرانگریها و خونریزیها را از خود نشان داده بودند، به بهانه یونانی زاده بودن آزار رسانند یا به خونخواهی پدرانشان کیفر کنند!؟

    با این استدلال شما، پس یهودیانی که 2500 سال پیش، پس از فتح بابل توسط کوروش بزرگ، به ایران کوچ کردند و در این سرزمین جاگیر شدند یا ارمنیانی که در زمان شاه عباس به ایران آمدند نیز ایرانی نیستند و هیچ حقی نسبت به ایران ندارند و «به رسم میهمان نوازی» آنها را فعلا تحمل میکنید و حتما هر زمان که خواستید عذرشان را از این سرزمین توانید خواست!؟

    افزون بر این بسیاری از کسانی که به گفته شما تازی زاده اند و پیشوند سید در آغاز نامشان دارند همانطور که خود در متن اشاره کردید سید واقعی نیستند و به خاطر منفعت طلبی در گذشته خود را سید جازده اند. (مانند صفویان که زنده یاد کسروی سید نبودنشان را نشان داد) آیا اینها به دلیل پیشوند دروغین سیدی که دارند ایرانی نیستند؟ اگر هستند اینها را از سیدان راستین چگونه تفکیک میکنید و تمییز میدهید؟

    اینکه 1400 سال پیش اعراب در تجاوز به ایران از هیچگونه وحشیگری و خونریزی دریغ نکردند، بیگفتگوست ولی حتی اگر به فرض تمام نوادگان این متجاوزان امروز شناخته شده باشند آیا قابل قبول است که به خاطر جرم و گناه نیاکانشان که 1400 سال پیش مرتکب شده اند، آنها را بخواهید امروز کیفر کنید!؟ در کدام مسلک و اندیشه چنین رفتاری مجاز است؟

    همچنین اینکه کسانی امروز با سواستفاده از دین و اسلام یه سودجویی پردازند و خود را نماینده خدا روی زمین معرفی کنند و ظلمها و ستمها در حق ایران روا دارند، دلیل نمیشود که تمام سیدها را به آنها ببندید و همه آن ستمها را از چشم اینها ببینید. چنین استدلالی نابخردانه است.

    باور کنید که اگر کوروش بزرگ امروز زنده بود و این جملات شما را میخواند از شرم به خود میپیچید. میدانم که قصد خدمت به ایران را دارید ولی باور کنید اینها که نوشته اید نه خدمت است به ایران که مانند خنجریست که از پشت بر پیکر ایران فرود آید.

    * یک سوال خارج از بحث: نوشته اید، کسروی عنوان سید را از نامش حذف کرد؛ من چون به احمد کسروی بسیار علاقه مند هستند و به چنین ادعایی تا به حال هیچکجا برخورد نکرده ام، برایم جالب است بدانم این را از کجا گفته اید. اگر مدرک با سندی نشان دهنده این در جایی هست خوشحال میشوم از وجودش آگاهم کنید.

   • سعی می کنم به موارد مطروحه شما خیلی مختصر پاسخ بدم چون بسیاری رو در خود مقاله پاسخ دادم…

    یک بار متن خود را با دقت بخوانید، آیا این جملات توهین آمیز نیست؟
    “اینجا وطن شما نیست و شما ایرانی نیستید و هیچ حقی نسبت به این آب و خاک ندارید.”
    “تازی زادگان(سیدها) که ایرانی نیستند اما به هر جهت و به رسم میهمان نوازی آنها را پذیرفته ایم”
    “اینجا خاک ماست و شما تازی هستید و وطن شما تازستان(عربستان) است و باید خودتان به آنجا بازگردید”
    “این طنز تاریخ است که زمانی تازیان متجاوز خود را سید نامیدند تا ایرانیان را تحقیر کنند اما در فردایی که بزودی خواهد آمد و ایرانیان به خونخواهی پدرانشان در صدر اسلام برخواهند خواست، فرزندان آن متجاوزان برای ایرانیان براحتی از این طریق قابل شناسایی هستند!”

    در تمامی جملات مورد اشاره شما، تازیان مورد انتقاد من بسیار واضح و مشخصه.
    ببینید زیاد نمی خوام توضیح بدم چون در پست قبلی هم اشاره کردم که گفتن حقایق هیچ ربطی به توهین نداره.
    آیا به کار بردن لفظ تازی توهینه؟ از نظر من به کار بردن کلمات غیر ایرانی، توهین به فرهنگ ایران و زیر پاگزاردن زحمات کسانی مثل فردوسیه. معادل عرب در فارسی میشه تازی و بکار بردن اون نه تنها توهین نیست بلکه کاملا درسته.
    اینکه بیایم به جای فکس بگیم دورنگار، همونقدر درسته که به جای عرب بگیم تازی. اینکه دیگه اصلا جای بحث نداره. من تلاش میکنم ایرانی بنویسم تا اونجا که میتونم و به این موضوع افتخار میکنم.

    اینکه تازیها(معادل فارسی عربان) ایرانی نیستند، آیا توهینه؟
    من نمیخوام وارد مباحث تخصصی بشم : تنها به همین اکتفا میکنم که، در مورد هر ملت و کشوری برای اینکه اون ملت رو به رسمیت بشناسیم بایستی پیرامون هویت ملی اون صحبت و بررسی کنیم؛ اگر بخواهیم ملتی مثل ایران رو به رسمیت بشناسیم باید اثبات کنیم که این ملت هویتی مسقل از سایر ملل داره و گرنه جزیی از دگیر ملل به حساب میاد که در اثر اتفاقات تاریخی اکنون دارای سرزمینی شده و اتفاقا این ملتها بسیار سریع در ملل دیگر هضم میشن، و راز ماندگاری ملتهایی مثل ایران، ایتالیا و آلمان در همین واقعیت وجود هویته…
    وقتی میگیم هویت ملی ایرانیان، این هویت شاخصه هایی داره مثل فرهنگ ملی، هنر ملی، تاریخ ملی، نژاد ملی و …
    مباحث من همگی در بستر مباحث اجتماعی و تاریخیه، اینکه شما بیاین با احساسات بخواهین بدیهیات تاریخ رو منکر بشید هیچ کمکی به کشور و ملت ایران نمیکنه.

    اما 4 جمله بالا که گفتین توهین آمیزه یا نه؟ اگر شما به بستر بحث و تازیان مورد خطاب در اون دقت میکردید هرگز چنین چیزی رو نمی گفتین، من لفظ تازی و تازیانی که مورد انتقاد ایرانیان هستند رو تقریبا باز کردم و اگر دقت می کردید تازیانی که مورد خطاب بحث من هستند رو تشخیص میدادید :
    الف – تازیان اصلی (عربستانیها): کسانی که به ایران حمله کردند و اونرو به خاک و خون کشیدند و ملت عربستان کنونی که باید غرامت اون جنایات رو بده(حالا نگین چرا بایده بده؟ اجداد اینها جنایت کردند، پاسخش بسیار واضحه مال دزدی، دزدیه و باید به صاحبش برگردانده بشه، چطوری؟ بحثش مفصله و اجازه بدید بگزاریم برای بعد)
    ب- باقیمانده های اونها در ایران که از اون جنایات حمایت و دفاع میکنند، تاکید می کنم کسانی که حمایت، دفاع و توجیح میکنند.
    حتی من در جمله ای گفتم : » تازیانی که قبل یا پس از حمله بصورت صلحجویانه و عادی و بدون جنگ و خونریزی به نقاطی از ایران کوچیده اند و اکنون ایرانی شده اند.اینان نیز ایرانی محسوب میشوند زیراکه در اثر اختلاط نژادی با ما آمیخته شده اند.جزیی از ما و پاره تن ایران هستند.»

    فکر می کنم من جواب بسیاری از پرسشهای شما رو در همین پاراگراف دادم. منش ایرانی این نیست که دیگران رو به خاطر نژاد محکوم کنه، اما اگر کسی بخواد نژاد ایرانی و ملت ایران رو نابود کنه طبیعیه که واکنش نشون میده.
    در جمله آخری به اونهایی که پشت نام سید بودن در حال نابودی میراث فرهنگی ایران از جمله بناهای تاریخی هستند هشدار دادم که ممکنه تا حدی صبر کنیم اما وقتی صبمون تموم شه اونوقت طور دیگری برخورد خواهیم کرد.
    اینطور دیگر کشتار و غارت و تجاوز نیست بلکه اخراج خاطیان و متجاوزان از ایرانه. راه بهتری دارین؟ بفرمایین من سراپا گوشم

    متوجه هستید که این جملات را خطاب به کسانی نوشته اید که قرنها و نسل اندر نسل در این آب و خاک زندگی کرده اند و حال شما خطاب به آنها میگویید “ایرانی نیستید و هیچ حقی نسبت به این آب و خاک ندارید”!

    بله عزیز دلم، اما خطاب من به کسانی بود که تیشه به ریشه ایران میزنند، امروز آیا میشه منکر شد که خامنه ای و خمینی که هر دو سید بودند با ایران و ایرانی دشمنند؟ مسلما کسانی که عاشق ایران هستند و ایرانی بودن رو به سید بودن و تازی بودن ترجیح بدن ایرانی به حساب میان. هیچ وقت اینطور نمیشه گفت که هر کس آمد و در ایران ساکن شد بگیم ایرانیه.اونوقت ایران و فرهنگش زایل میشه و از بین میره.

    تمام اقوامی که در این سرزمین زندگی میکنند ایرانی هستند. در طول تاریخ، سرزمین ایران همیشه نشیمنگاه اقوام گوناگون بوده است و در هیچ کجای تاریخ نیامده است که هخامنشیان یا اشکانیان یا ساسانیان برای اقوام غیر آریایی در سرزمین ایران حقی قائل نشوند و با آنها بدرفتاری کنند یا بخواهند آنها را از ایران بیرون کنند. آیا جایی در تاریخ سراغ دارید که اشکانیان نوادگان یونانیانی که تنها چند صد سال قبل به ایران تاخته بودند و هخامنشیان را برانداخته بودند و آن ددمنشیها و ویرانگریها و خونریزیها را از خود نشان داده بودند، به بهانه یونانی زاده بودن آزار رسانند یا به خونخواهی پدرانشان کیفر کنند!؟

    من صحبت از آریایی نکردم.من صحبت از ایرانی کردم. شما طوری صحبت کردین انگار ایران یک کاروانسرا بوده که اقوام میومدن و میرفتن!هرگز اینطور نبوده.اقوام ایرانی نسبتا ثابت موندن و دلیل بقای ایران اینه که نژاد ایرانی(تاکید می کنم نژاد ایرانی و نه آریایی صرف) هر قومی که به داخل ایران کوچیده یا حمله کرده رو در خودش هضم و مذمهل کرده.

    اشکانیان به معنای کامل کلمه یونانیان رو درو کردند و بیرون ریختند. خواهش می کنم مراجعه کنین به کتابهایی که در مورد برخورد ایرانیان با حکومت یونانیان(سلوکیان) صورت گرفته، یا به طعنه برخی تاریخدانان اونها رو به آبهای مدیترانه ریختند.
    دلیلش هم واضح بود، ایرانیان هرگز سلوکیان رو با وجود اینکه چند صد سال با ایرانیان اختلاط پیدا کردند، ازدواج کردند و زاد و ولد کردند نپذیرفتند. دلیل این عدم پذیرش چی بود ؟ در عدم تطابق فرهنگ، دینی و اخلاقی بود
    اونها ممکنه ادعا میکردند که با اختلاط نژادی ایرانی شدند اما فاکتور دوم ایرانی بودن یعنی فرهنگ و منش ایرانی رو نداشتند.

    این خیلی مهمه، شما تصور نکنین نیاکان ما مشتی بیابانگرد بیسواد و بیفرهنگ و بی هویت بودند که اصلا براشون معیارهای فرهنگی و اخلاقیشون مهم نبوده؛ برای ایرانی شدن، یک فرد هم باید اختلاط نژادی می یافت، هم به لحاظ فرهنگی ایرانی میشد.
    ایرانیان، سلوکیان رو تنها به خاطر کارهای پدرانشان بیرون نکردند، بلکه اونها بدلیل تفاوت فرهنگی هرگز نتونستند به ایرانیان بقبولونن که ایرانی شدند و جزیی از مردم ایران هستند. هرچند نوستالژی حمله الکساندر هواره مایه نفرت از سلوکیها و یونانیها بوده و هست.

    با این استدلال شما، پس یهودیانی که 2500 سال پیش، پس از فتح بابل توسط کوروش بزرگ، به ایران کوچ کردند و در این سرزمین جاگیر شدند یا ارمنیانی که در زمان شاه عباس به ایران آمدند نیز ایرانی نیستند و هیچ حقی نسبت به ایران ندارند و “به رسم میهمان نوازی” آنها را فعلا تحمل میکنید و حتما هر زمان که خواستید عذرشان را از این سرزمین توانید خواست!؟

    پاسخ این بخش رو به این صورت داده بودم که : » غیر نژاده باشد اما به مرور زمان با اختلاط نژادی ایرانی شود»
    عزیز دلم من بطور صریح عنوان کرده بودم که اونهایی که با اختلاط نژادی به ما پیوسته باشن و فرهنگ ایرانی رو هم پذیرفته باشن ایرانی محسوب میشن.
    من دنبال این نیستم که بگم هر کس از ابتدا ایرانی نژاد نبوده ،یعنی از زمان تشکیل ایران که به نظر تاریخدانان حداقل یازده هزار سال میگذره(اولین شهر ایرانی کشف شده تاکنون شهر سوخته با 11 هزارسال سابقه)، پس ایرانی نیست، بسیاری با اختلاط نژادی ایرانی شدند، اما کسی که دشمنه ایرانه حالا اگر دههزار سال پیش هم به ایران اجدادش کوچیده باشند، این ایرانی نیست و نمیتونه باشه چون منکر فرهنگ ایرانه.

    افزون بر این بسیاری از کسانی که به گفته شما تازی زاده اند و پیشوند سید در آغاز نامشان دارند همانطور که خود در متن اشاره کردید سید واقعی نیستند و به خاطر منفعت طلبی در گذشته خود را سید جازده اند. (مانند صفویان که زنده یاد کسروی سید نبودنشان را نشان داد) آیا اینها به دلیل پیشوند دروغین سیدی که دارند ایرانی نیستند؟ اگر هستند اینها را از سیدان راستین چگونه تفکیک میکنید و تمییز میدهید؟

    خوب من فکر می کنم که شما از نوشته من برداشت کردین که هر کس اول اسمش سید بود رو باید بریزیم بیرن.درسته؟
    یا من بد بیان کردم یا شما اشتباه برداشت کردین. منظور من از تحلیلی که در پاورقی مقاله آوردم اینه که سیدهایی که نژاد تازی اجدادشون رو به ایرانی بودن(یعنی همین نژاد ایرانی فعلی که با اختلاط بدست آوردن) و دین اجدادشون یعنی اسلام رو بر فرهنگ ایرانی(به دلیل تضاد بسیاری که دارند که جای بیانش اینجا نیست اما با یک جستجوی کوتاه میتونین کتابهای زیادی رو در ای مورد پیدا کنین از جمله»سنجش فرهنگ پارسی و تازی» ) ترجیح بدن ایرانی نیستند و باید برگردند به دیار اجدادشون یعنی عربستان. فکر نکنم دیگه منطقی تر بشه با کسانی که با ما دشمنن برنامه ریزی کرد.اگر شما راه بهتری دارید من آماده شنیدنم.

    ینکه 1400 سال پیش اعراب در تجاوز به ایران از هیچگونه وحشیگری و خونریزی دریغ نکردند، بیگفتگوست ولی حتی اگر به فرض تمام نوادگان این متجاوزان امروز شناخته شده باشند آیا قابل قبول است که به خاطر جرم و گناه نیاکانشان که 1400 سال پیش مرتکب شده اند، آنها را بخواهید امروز کیفر کنید!؟ در کدام مسلک و اندیشه چنین رفتاری مجاز است؟

    پاسخ این مطلب رو هم دادم.منظور من تنها سیدهایی هستند که ازون تجاوز حمایت می کنند. نه سیدهایی که امروزه ایرانی شدن و عاشق ایران و فرهنگ باستانیش هستند.

    همچنین اینکه کسانی امروز با سواستفاده از دین و اسلام یه سودجویی پردازند و خود را نماینده خدا روی زمین معرفی کنند و ظلمها و ستمها در حق ایران روا دارند، دلیل نمیشود که تمام سیدها را به آنها ببندید و همه آن ستمها را از چشم اینها ببینید. چنین استدلالی نابخردانه است.

    منم همچین کاری نکردم عزیز دلم.من کسانی میشناسم که ابتدای نامشان سیده و میزان تنفرشون از جنایتهای مسلمین و حکومت فعلی چندید برابره منه. من بعد اون همه مطالعه قطعا بدنبال نژادپرستی و تقابل نژادی نیستم.مطمئن باشید. در این مورد با شما موافقم؛ من میخوام از این هم جلوتر برم من میگم همه جنایتهای این حکومت رو نباید به همه آخوندها بست و باید پس از سقوط حکومت فعلی با آخوندهای بی آزار به صورت منطقی و انسانی برخورد کرد.

    باور کنید که اگر کوروش بزرگ امروز زنده بود و این جملات شما را میخواند از شرم به خود میپیچید. میدانم که قصد خدمت به ایران را دارید ولی باور کنید اینها که نوشته اید نه خدمت است به ایران که مانند خنجریست که از پشت بر پیکر ایران فرود آید.

    مطمئن باشید من تلاشم اینه که هویت ایرانی رو زنده کنم و اگر اشتباهی کنم و دوستی مثل شما به من تذکر بده ، من آماده شنیدنم.من در حال تحلیل هویت ایرانیان باستانم، تا با شناخت اون و تمییز بین مولفه های درست و نادرستش در مورد هویت آیندمون تصمیم بگیریم، نمیگم هرچی که میگم درسته اما مسلم بدونید کوروش هم حامی چنین کوششهایی هست بخاطر زجر و ستمی که این ملت میکشه، هرچند این کوششها ناقص باشه.

    * یک سوال خارج از بحث: نوشته اید، کسروی عنوان سید را از نامش حذف کرد؛ من چون به احمد کسروی بسیار علاقه مند هستند و به چنین ادعایی تا به حال هیچکجا برخورد نکرده ام، برایم جالب است بدانم این را از کجا گفته اید. اگر مدرک با سندی نشان دهنده این در جایی هست خوشحال میشوم از وجودش آگاهم کنید.

    پاسخ این مطلب بسیار ساده و بدیهی است. در زندگینامه کسروی با تغییر فامیل او روبرو میشید و در مورد سیدها هم اگر به نوشتش دقت کنین می بینین که منکر سید بودنه.دیگه از این بدیهیتر که علیه سیدی و سید بودن مطلب مستند تاریخی نوشته؟
    در ضمن در تمامی کتابهاش سید رو از اسمش حذف کرده؛ رجوع کنین به جایی که اسمش رو میزنه، فقط و فقط میزنه «احمد کسروی» بعضی مسایل رو نمیشه واضح گفت اما میشه واضح فهمید.

    اما ازونجا که فکر کنم پرسشهای شما در ذهن بساری از خوانندگان این مقاله باشه و با توجه به بازدید خیره کننده از این مقاله(که تاکنون نزدیک 1000 نفر بازدید داشته و فکر کنم در وب و برای یک مقاله در یک بلاگ ناشناخته بسیار زیاده)، باید مواردی رو اشاره کنم :

    من مقاله رو با مستندات کامل نوشتم و در ضمن بیان فاجعه ای که شاید رخ داده باشه، خواستم پرسشهایی درون خواننده ایجاد کنم تا با اندیشیدن به هویت ایرانی کمی تکون بخوره و راهی برای نجات ایران بیندیشه :

    من خواستم بگم : آهای جوون ایرانی، تویی که فرزند کیومرث باستانی، زرتشت خردمند، کوروش دادگر و از نژاد ایرج هستی، ببین بواسطه عدم توجه و شناخت تو از فرهنگ و کشورت چه بر سرت دارن میارن
    از طرف دیگه خواستم اگر سیدی هست که دارای وجدانه، این زنگ رو در درونش به صدا در بیارم که آخه بی مروتی تا کی؟ بی حرمتی و نمک نشناسی تا کی؟ ایرانیها، شماها رو پذیرفتن و این همه بهتون لطف کرند شما نباید بهشون احترام بگزارید؟ و…

    اما طرز نوشتن من تلخ و گزندست، ممکنه برخی رو ناراحت کنه، شما به واقعیات و مستنداتش توجه کنین، تلخیش واسه هزار و چهارصدسال ستمیه که به این قلم رفته، قلمی که در خون فرو رفته و با خون اجدادش مینویسه…

    بزرگترین چیزی که من دنبالشم بیان کنم اینه که یک بار از خودمون بپرسیم : من کیستم؟ اگر من ایرانیم، ایرانی یعنی چی؟ ایرانی بودن یعنی چی؟

    و سعی کردم در مقاله دو مولفه اصلی ایرانی بودن که ایرانیان در طول تاریخ برای قضاوت در مورد اشخاص استفاده میکردند رو بیان کنم :

    1. نژاد ایرانی : یا اصیل باشد یا اختلاطی
    2. دارای منش و مرام و فرهنگ ایرانی
    3. اگر اختلاطی باشند باید نژاد و ملیت ایرانی رو به نژاد سابق و فرهنگ ایرانی رو به فرهنگ سابق ترجیح بدن

    در مورد کسانی که دارای نژاد اختلاطی باشند و بطور صریح و واضح بطور مثال سیدها، حتما باید برای ایرانی بودنشون اثبات بشه که ایرانی بودن رو بر تازی بودن(سید بودن) و فرهنگ ایرانی رو به فرهنگ تازی ترجیح میدن

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: